Jógával a harmónikus változókorért

A jóga jótékony hatása az egész testre és az elmére is közismert. Amellett, hogy segít megőrizni az egészséget és fokozza a test mozgékonyságát, a jóga számos más egészségügyi előnnyel is jár. Ez tartalmazza a hormonháztartásra gyakorolt pozitív hatásokat is, ideértve a változókori tünetek csökkentését is.

A hormonjóga egy speciális jógaforma, amely a nők hormonális egyensúlyának helyreállítását célozza meg. Ez a jóga főként az endokrin rendszerre koncentrál, amely felelős a hormonok termeléséért és szabályozásáért a testben. A változókor idején a nők hormonális változásokon mennek át, amelyek számos kellemetlenséget okozhatnak, például hőhullámokat, hangulatingadozásokat, alvászavarokat is.

A renszeres gyakorlás segít csökkenteni ezeket a tüneteket és javítani a nők általános jólétét a változókor idején. Ez a jóga kombinálja a speciális testtartásokat (aszanák), a légzésgyakorlatokat (pranayama), a mélyrelaxációt és a meditációt. Ezen gyakorlatok célja, hogy harmonizálják az endokrin rendszert és serkentsék a hormontermelést, így segítve a test természetes egyensúlyának helyreállítását. A hormonjóga segítségével a nők stabilabb hormonális állapotba kerülhetnek, amely kevésbé terheli őket a változókor során. Az aszánák és a pranayama segítenek a test energiájának kiegyensúlyozásában, és támogatják a hypothalamus, a hipofízis és az endokrin mirigyek helyes működését. Ez a hatás közvetlenül befolyásolja a hormonok termelését és szabályozását a testben. A hormonjóga gyakorlása eredményeként csökkenhetnek a változókori tünetek, mint például a hőhullámok és az éjszakai izzadás. Emellett a jóga stresszcsökkentő hatása segít a hangulatingadozások enyhítésében és az alvásminőség javításában is. Ez lehetővé teszi a nők számára, hogy kiegyensúlyozottabban és teljesebben élhessék meg ezt az életszakaszt. A hormonjóga pozitív hatásai azonban nem korlátozódnak csak a változókorra. Az egész életen át gyakorolt jóga segít fenntartani a hormonális egyensúlyt a testben és elősegíti az egészséges hormontermelést. A rendszeres jóga gyakorlása még a menstruációs ciklus szabályozásában is segíthet, csökkentheti a menstruációs panaszokat és javíthatja a fogamzási esélyeket.

Összességében elmondható, hogy a hormonjóga hatékony eszköz lehet a hormonális egyensúly és a változókori kellemetlen tünetek kezelésében. A rendszeres gyakorlása fokozhatja az általános jólétet és segíthet a nőknek harmonikusabban átélni ezt a természetes életszakaszt.

A rendszeres jógázással a változókor kezdete későbbre tolódik, és legtöbbször tünetmentesen zajlik. Nemcsak a hőhullámok, éjszakai izzadás, állandó fáradtságérzés, depresszió, fejfájás szűnik meg, hanem elkerülhető a csontritkulás, érelmeszesedés, az inkontinencia és a többi olyan betegség, amelyek tipikusan a változókorral egyidejűleg jelenik meg.


A rendszeres jógázás ( heti 2-3 alkalom )

- helyreállítja a hormonális egyensúlyt
- megszünteti a változókorral együtt járó kellemetlen tüneteket
- késlelteti az öregedés folyamatát
- csökkenti az ideális hormonműködést gátló stressz hatását
- enyhíti a premenstruális szindróma tüneteit
- jót tesz a kedélyállapotnak- szorongást csökkenti/ elmulasztja

Milyen jógát ajánlunk, ha változó korban vagy?

Az összes hatha és hatha alapú gyakorlásra gyere bátran ( stresszoldó;hatha; hormonjóga; dinamikus-hatha;vagy vinyasa flow )

Várunk sok szeretettel!

Downdog Jóga Egyesület


Copyright 2016 DownDog Jógastúdió - Minden jog fenntartva Fel Adatkezelési tájékoztató ÁSZF Kapcsolat
facebook instagram