Hiszünk abban, hogy a jóga rendszere egy csodálatos önismereti út, amely képes támogatni a gyakorlót élete minden területén. Mivel számunkra bevált, és napról napra tapasztaljuk áldásos hatásait, úgy döntöttünk, hogy a mögöttünk álló több mint tízéves tapasztalat esszenciáját megosztjuk minden érdeklődővel. Hiszen a jóga mindenkié.
Tudásunkat egy olyan, a gyakorlatban is jól használható alapanyaggá formáltuk, amelyet saját igényeid szerint alkalmazhatsz: akár oktatni szeretnél, akár a saját gyakorlásodat szeretnéd tudatosabbá és kifinomultabbá tenni. Képzésünk elvégzésével biztos alapokon álló jógaoktatóvá válhatsz, aki képes csapatának biztonságos és alapos hatha jógaórát tartani, illetve – a két modul elvégzése esetén – vinyasa flow órát is vezetni.
A szemeszter részeként egy négynapos elvonuláson is részt vehetsz, ahol a közös gyakorlások és meditációk során egymásra hangolódunk, és elmélyítjük az addig tanultakat. Tanfolyamunk főként a gyakorlatban alkalmazható tudásra helyezi a hangsúlyt, miközben kiterjedt és alapos elméleti hátteret is biztosít. Izgalmas bepillantást nyerhetsz a jóga különböző ágazataiba és irányzataiba, amelyek ezt a sokszínű rendszert egységes egésszé rendezik. Fontosnak tartjuk, hogy a gyakorlati és elméleti ismeretek elsajátítása mellett önismereti reflexió is kialakuljon benned, mint leendő jógaoktatóban.
Hallgatóink a képzés végén nemzetközileg elismert végzettséget kapnak, valamint megszerezhetik a Nemzetközi Jóga Szövetség (YAI) által kiállított diplomát is.
Amiben speciálisak vagyunk
Kiscsoportos képzés, azaz csoportjainkat maximum 15 fős létszámmal indítjuk, így megalapozva az elmélyült műhelymunkát és az alapos gyakorlati oktatói kidolgozottságot.
A tanfolyamot elvégezve lehetőséget kapsz nyilvános tesztórát tartani valamelyik Downdog Jóga iskolában, ahova elhívhatod barátaidat, családtagjaidat is, hogy kipróbálhassák jógaórádat. A legmotiváltabb képzőseink lehetőséget kapnak a Downdog stúdióiban órát tartani.
A szemeszter négy részből álló vizsga sorozattal zárul. Először írásban és szóban bizonyíthatja felkészültségét hallgatónk, majd nyilvános tesztóra megtartásával a gyakorlati tudást is bemutatja. Az írás és szóbeli vizsgák időpontja előre maghatározott / május 3 / a tesztóra megegyezés szerint, előre egyeztetve egyénileg, figyelembe véve, hogy a hallgatónk mikorra érzi felkészültnek magát erre.
A kurzus végén módod van egy nyitott jógaórát tartani, ide elhívhatod barátaidat, szeretteidet is. Mindenkivel külön egyeztetett időpontban, személyre szabottan!
A tanfolyam keretén belül pszichológia és beszédtechnika workshop is lesz meghívott vendégelőadóinkkal.
A kurzus alatt is eldöntheted hogy tovább jössz-e még két hétvégére. Ászanákon és légzőgyakorlatokon keresztül vezetünk, hogy meglásd, mitől válik egy jógaóra a dinamizmuson túl flow élménnyé! A plusz két hétvége alatt beszélünk majd arról, hogy
- Mik azok a trükkök - vonulatok és irányok - amelyektől áramlónak, légiesnek érzel egy jógaórát?Hatha alap képzés 365.000 Ft
Hatha&Vinyasa Flow: 416.000 Ft
Részletben:
Hatha : 380.000 Ft
Hatha &Vinyasa : 436.000 Ft
Csak Vinyasa kurzus- hatha képesítéssel rendelkezőknek: 120.000 Ft ( 2 hétvége)
Traumatudatos kurzus-hatha képesítéssel rendelkezőknek:90.000 Ft ( egy hétvége )
Korai kedvezmény: 2025.05.10-ig. történő befizetés esetén 10%-ot levonunk a teljes képzés díjából.
Yai oklevél : 100 euro
Az ár tartalmazza az előadásokat, a beszédtechnika- és az óraadás pszichológiája workshopokat és a jegyzeteket is.
Külön fizetendő: elvonulási hozzájárulás 85.000 Ft. Vizsga díj: 12.000 Ft , illetve 30 jógaóra hospitálás -vagy a Downdogban, vagy egéb jógaközpontokban
A szemeszter alatt a hospitáláshoz a Downdog központokban érvényes korlátlan havi, illetve a 4 alkalmas bérletáraiból 25% kedvezményt biztosítunk.
SZÉP kártyát elfogadunk!
Részletfizetés
- Első részlet: jelentkezéskor esedékes.
- Második részlet: novemberbe.n
- Harmadik részlet: januárban esedékes.
Utaláshoz számlaszámot e-mail fordultával küldünk.
A képzés 9-17 óráig tart, szombati és vasárnapi napokon!
2025.
- Szeptember 20-21.Downdog Jógaközpont Hegyvidék
Amennyiben vidékről jönnél, tudsz a jógastúdióban aludni - matracot biztosítunk!
A Downdog Jóga Egyesület alapítója, Hatha jóga oktató, Vinyasa Flow oktató, mentáhigiénés szakember
Hatha jóga oktató, Vinyasa Flow oktató, Meditáció oktató (Yoga Alliance RYT 500)Kismama jóga oktató, Személyi edző, Szenior tréner
"Sok kétséggel, de elvárások nélkül vágtam ebbe bele, és a legjobb érzés talán az, hogy sikerült megugrani önmagam korlátait. Pont ott fejlesztett, ahol gondom volt, amiről tudomást sem akartam venni. Szerintem mindenkinek kihozta a gyengeségeit a tanfolyam, amelyeken túl kellett lépnünk. Nekem első sorban ez a beszéd, szóbeli megnyilvánulás, nyilvánosság elé lépés volt.
Sokkal jobban megértettem, miről szól a jóga, segített leküzdeni a szélsőséges gondolkozásomat az, hogy középutat tanultunk, azt tanultunk, hogy nincs fekete és fehér, hanem egyensúly van. Nagyon-nagyon szerettem, hogy nem egy meghatározott iskola szerint mentünk, hanem azt támogattátok, hogy hogyan találja meg mindenki a saját jógáját. Nem egy nagy könyv szerint mentünk, hanem nyitottságot tanítottatok, arra ösztökéltetek, hogy mindent nézzünk meg, tapasztaljunk meg, és onnan találjuk meg az egyedi utunkat. Nekem ez nagyon fontos. Ebből következően elfogadásra tanítottatok. Az is jó volt nekem, hogy tudtunk két lábbal a talajon maradni, "világi" dolgokról is beszélni. "
/ Molnár Anna Luca /
"Számomra ez az oktatóképzés egy olyan belső utazás kezdetét és alapjait adta, ami az egész életemet végig fogja kísérni. Úgy érzem, hogy elindultam azon az úton, amit nekem járnom kell, ezért hálás vagyok, hogy jelentkeztem erre a szemeszterre és hogy elvégeztem. Az oktatóimban és a csoporttársaimban olyan nagyszerű embereket ismerhettem meg, akiktől kivétel nélkül tanulhattam és kaptam. Bevallom, amikor elkezdtem nagyon féltem, hogy mi vár majd rám és hogyan fogok viszonyulni az idegen közeghez, hiszen nem ismertem senkit. Egészen elképesztő, de körülbelül a második alkalom után már olyan volt, mintha 1000 éve ismernénk egymást. Lehet, hogy így is van. :) A képzés végére megerősítést nyert bennem az, hogy oktatni szeretnék, viszont ehhez szükségem volt arra az önismeretre, amire itt tettem szert, ezért bátran ajánlanám mindenkinek, aki szeretne jobban elmélyülni a jóga csodálatos világában, illetve saját magában. :) Erős és biztos alapokat, tudást kaptam a tanáraimtól, hogy bátran elkezdjek oktatni, órát tartani. Köszönöm, hogy részese lehettem ennek a kis csodának és én is remélem, hogy még találkozunk!" / Dömötör Édua Csenge /
"Amikor a tanfolyamra jelentkeztem nem is sejtettem, hogy ennyit fog adni. Kezdetben arra gondoltam többet megtudok erről a mozgásformáról és megismerek olyan embereket, akik megértik, hogy mit is szeretek ennyire a jógában. Azonban ennél jóval több történt. Egy fantasztikus önismereti út volt. Azon túl, hogy egy kihívás volt számomra és komoly kilépés a komfort zónámból, rájöttem arra, ami eddig meg sem fordult a fejemben, az hogy a jóga iránti szeretetem átadjam másoknak is. Hála a tanfolyamnak mára az önbizalmam is kezd vissztérni. Csodálatos emberekkel találkoztam és köszönöm tanáraimnak és csoporttársaimnak, hogy hittek bennem és bíztattak."
/ Hoffmann Andrea /
Keress minket bizalommal a ddoktatas@gmail.com -ra írva, vagy hívhatsz is: tel: 0630 5855 176